Autoservis a pneuservis Zlín

Jaké služby vám mohou nabídnout v autoservise a pneuservise? Bezpečné auto by mělo projít kontrolou a údržbou, která zahrnuje výměnu kapalin, čištění klimatizace nebo výměnu pneumatik.

Na péči o Vaše auto je potřeba zaměřit se především ve dvou obdobích a to během přechodu ze zimního na letní provoz a naopak. V této době bude potřeba vyměnit pneumatiky, doplnit kapaliny a zkontrolovat celé auto. Po zimě by tato kontrola měla být důkladnější, auto musí projít celkovou očistou a to i podvozek auta. Nahlédněte do vaší servisní knížky a zjistěte, zda je potřeba vyměnit brzdové kapaliny (mění se po 2 letech), chladicí kapaliny (také se mění po 2 letech) a oleje (výměna olejů by měla probíhat co rok). Po zimě je vždy potřeba auto více sledovat. Mezi varovné signály patří např. vibrace volantu, foukání nebo špatný zvuk motoru. Nezapomínejte ani na klínový řetěz, na kterém se kontroluje napnutí a opotřebování. Dále je potřeba kontrolovat brzdové systémy. Včasná kontrola brzdových systémů vám poté ušetří mnoho peněz. Sledovat je nutné také správné nahuštění pneumatik, které sníží spotřebu auta. Občas je také nutné vyměnit části stěračů. Po zimě auto omyjte. Před začátkem zimy zkontrolujte nemrznoucí směsi.

Když nemáte čas na kontrolu auta, odvezte jej do autoservisu. V autoservisech vám mohou nabídnout např. lakování auta, čištění klimatizace nebo výměnu pneumatik.

Lakování auta

Když máte na svém autě poškozený lak nebo máte staré auto, bude jednoduchým řešením přelakování Vašeho auta. Nejčastěji se provádí lakování jen těch dílů, které jsou poškozené. Díly, které jsou nově nalakované, by měly vždy dokonale splynout se zbytkem karosérie. A jaké jsou ceny za lakování auta? Ceny se v jednotlivých autoservisech dost liší. Cena se vždy odvíjí od kvality laků. Postup při lakování závisí na tom, zda se bude lakovat celé auto nebo jen jeden díl. V autoservisech se jednotlivé díly nejdříve demontují a až poté lakují. Díly je také potřeba zbrousit, vyrovnat, vytmelit a zase zbrousit. Nalakované díly se nakonec nechají vypálit v lakovací peci, pak se suší a nakonec tvrdnou.

Automobilové klimatizace

Také klimatizace vyžaduje pravidelné čištění a údržbu. Pravidelné čištění pomůže klimatizaci udržet v dobrém stavu. Vyčištěná klimatizace bude fungovat bez zápachu. Zápach v klimatizacích způsobuje přemnožení bakterií a plísní v klimatizační jednotce.

Výměna pneumatik

Zákon nařizuje výměnu pneumatik od 1. listopadu. Potřebujete zjistit, zda jsou vaše zimní pneumatiky v pořádku? Nechte si je zkontrolovat v autoservise. V autoservise zjistí míru opotřebení pneumatiky a hloubku dezénu. Zimní pneumatiky je doporučeno používat maximálně 4 sezóny po sobě. Odbornou výměnu pneumatik vám provedou v pneuservise. Vy se nebudete muset o nic víc starat a budete mít jistotu, že vaše pneumatiky jsou v pořádku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4586 (magazinzlin.cz#63)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat