Zahradní architekt Zlín

Zdá se Vám, že by Vaše zahrada potřebovala zásadní změnu? Nejste s ní spokojeni? Pokud si netroufáte do vytváření zahrady sami, anebo dáváte přednost profesionálním službám, využijte zahradního architekta.

Mít u domu nebo třeba u firemní budovy krásnou zahradu je důležité pro Váš osobní pocit i z hlediska reprezentace. Pro splnění svých přání oslovte profesionálního zahradního architekta.

Jak se vytváří návrh zahrady?

Když si vyberete zahradního architekta, určitě se nejdříve přijede podívat za Vámi na zahradu. Aby bylo možné** vypracovat návrh zahrady**, je nejprve nutné ji vidět, poznat ji a rovněž tak znát její umístění, kvalitu půdy, nadmořskou výšku, typ krajiny a orientaci zahrady vůči světovým stranám a v neposlední řadě i architekturu Vašeho domu a okolních staveb.

To ale stále není vše – důležité jsou samozřejmě i Vaše vlastní představy, návrhy a požadavky na koncept a vzhled zahrady případně na konkrétní druhy rostlin a také na použití prvků jako je kámen, voda, dřevo nebo kov, resp. na přítomnost konkrétních staveb, třeba dětského hřiště, posezení, pergoly, zahradního domku, jezírka aj.

Vizualizace návrhu zahrady

Na základě zjištěných informací zahradní architekt vytvoří návrh vzhledu zahrady. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že některé rostliny po čase hodně vyrostou, takže v návrhu se pracuje se vzrostlými rostlinami, zatímco na zahradu se pak zasadí rostliny mladé a tedy spíše menší. Zahradnictví však běžně nabízejí i větší rostliny s kořenovým balem, takže se nemusíte obávat, že všechny vsazené rostlinky budou mít jen několik centimetrů. Můžete si rovnou pořídit i půlmetrové, metrové nebo i větší sazenice, aby dosažení efektu netrvalo tak dlouho.

Architekt svůj návrh přetvoří do podoby vizualizace. Dnes se běžně pracuje s počítačovou vizualizací ve 3D, takže návrh uvidíte prostorově. Díky tomu si můžete návrh zahrady prohlédnout z různých směrů a také si vyzkoušet, jak bude zahrada vypadat krátce po realizaci a jak po určité době let, kdy už mnohé rostliny, především keře a stromy, značně zvětší svůj objem i výšku.

Návrh nemusí být konečný. Pakliže se Vám na něm něco nelíbí, je možné ho na základě Vašich připomínek nebo nápadů různě přetvářet, dokud nedosáhne takové podoby, se kterou budete plně spokojeni. Následně je možné přejít k realizaci zahrady.

Jak se zahrada realizuje?

Dle vytvořeného návrhu si můžete zahradu sami vytvořit, což určitě udělá velkou radost těm, kteří mají práci na zahradě jako své hobby. Avšak pokud nemáte čas nebo síly, anebo se obáváte, že nejste dostatečně šikovní, můžete si na realizaci zahrady povolat zahradníky.

Realizaci zahrady někdy nabízí i** zahradní architekt**, neboť ti občas spolupracují se zahradnickými firmami, aby jejich nabídka byla kompletní od návrhu zahrady až po její realizaci a případnou další údržbu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4593 (magazinzlin.cz#65)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat