Masáže a relaxační koupele Zlín

Kdo by nemiloval chvíle relaxace v podobě masáží nebo vonných koupelí. Jaké mají masáže a relaxační koupele účinky na náš organismus? Proč je tak moc vyhledáváme a jak nám mohou posloužit?

Chcete-li zrelaxovat Vaše tělo i duši, zajděte si na masáž. Masáže nám pomáhají zbavit se stresu, posilují imunitní systém a pomáhají tělu od bolesti. Lidstvu jsou známy účinky masáží již po dlouhou dobu. Přirozeným reflexem nás všech je přikládat teplou dlaň na bolavá místa. A právě z této lidské přirozenosti vznikly masáže. První zmínky o masážích najdeme v Egyptě a také v Číně. Účinky masáží jsou nejdříve viditelné na kůži. Během masáže dochází k podpoře lymfatického systému. Lymfatický systém slouží k odbourávání škodlivých látek z našeho těla. Masáž přináší úlevu bolavým a unaveným svalům, dále zlepšuje fyzickou a duševní kondici. Masáže nám pomáhají zbavit se somatických problémů a stresu. Při pravidelném provádění poznáte kouzelné účinky masáží. V současné době máte na výběr ze skutečně velkého množství masáží. Rozhodnout se můžete pro masáže klasické, relaxační nebo také speciální masáže. Zjistěme více např. o masážích lymfatických, Bowenově masáži, baňkování a relaxačních koupelích.

Co to jsou lymfatické masáže

Lymfatický systém nebo také mízní systém doplňuje cévní soustavu. Lymfatický systém funguje jako jakási čistička našeho těla. Lymfatické cévy a uzliny mají za úkol vstřebávat přebytečné tekutiny, čistit je a vracet zpět do krevního řečiště. Lymfa má na starosti udržování kvality našeho imunitního systému. Lymfatický systém odvádí z našeho těla zplodiny metabolismu a odstraňuje z krve staré červené krvinky. Součástí systému jsou také uzliny, které zachycují nečistoty. V okamžiku, kdy se v určité části těla hromadí toxiny, pohyb lymfy se zpomalí a daná část těla začne otékat.

Co se stane, když lymfatický systém nefunguje

Narušený lymfatický systém se projevuje ve formě zánětu nebo jiných závažných problémů. Poruchy lymfatického systému se projevují únavou nohou, únavou celého těla, otékáním nohou v oblasti kotníků, otoky v břiše nebo v obličeji, potížemi s dechem. Poškozený lymfatický systém může mít také vliv na akné a celulitidu.

Co poškozuje lymfatický systém

Lymfatický systém mohou poškodit některé potraviny, které produkují velké množství odpadu. Dávejte si pozor na tučné potraviny, mléčné výrobky, červené maso. Lymfatický systém zatěžuje příliš velká konzumace ovoce a cukru. Naopak k posílení lymfatického systému konzumujte čerstvou zeleninu a ryby. K celkové úlevě organismu slouží očistné kůry. Lymfu poškozuje stres, napětí, špatný stav ledvin, přechozené nemoci. Podpořit lymfatický systém můžete pomocí pravidelného pohybu. K podpoření funkce lymfatického sytému můžete vyzkoušet lymfatické masáže.

Jak pomáhají lymfatické masáže

Lymfatické masáže jsou speciální typy masáží, které jsou zaměřeny přímo na lymfatický systém. Tento typ masáží ovlivňuje imunitní systém, pomáhá detoxikaci těla a odvodnění organismu. Lymfatické masáže jsou založené na pomalých pohybech rukou, které rozproudí lymfu směrem k lymfatickým uzlinám, zde dochází k odbourávání toxinu. Pomocí lymfatických masáží můžete např. bojovat s celulitidou. Tyto masáže mají pozitivní účinek na lymfatický systém, příznivý vliv na kůži, otoky a celkově vylepšují stav pokožky.

Bowenova masáž

Velkou oblibu si v poslední době získala také Bowenova masáž. Bowenova technika pomáhá všem, kteří mají problémy po úrazu, z nedostatku pohybu, kvůli vadnému držení těla nebo jiná onemocnění. Tato technika, která je založena na jemných pohybech přes měkkou tkáň, pomáhá tělu nastartovat jeho regenerační a hojivé mechanismy.

Jak se Bowenova masáž provádí

Bowenovu masáž musí provádět proškolený terapeut. Tato technika je založena na speciálních jemných pohybech pomocí ukazováků, prostředníků nebo palců.  Kůže klienta je jemně přetažena přes svalové bříško nebo šlachu a po dvou sekundách se vrací zpět. Všechny tyto pohyby se provádí na přesně stanovených bodech lidského těla. Pohyby se provádí v určitém sledu a v sériích. Tyto série se nazývají procedury a tak se můžeme setkat s procedurou zaměřenou na spodní část těla, horní část těla, zadní část těla nebo stehenní svaly.

Pro koho je Bowenova masáž určena

Tato technika může pomoci osobám s bolestmi zad, krku a hlavy. Pomocí této speciální masáže se můžete zbavit bolesti kloubů. Bowenova technika má také pozitivní účinek na skoliózy a jiná zakřivení páteře. Tato technika je vhodná u následujících potíží: artritida, bolesti kolen, ztuhlá ramena, alergie, astma, infekce močového měchýře, vysoký nebo nízký krevní tlak, deprese, psychické problémy, ekzémy a menstruační potíže.

Baňkování

Doplněním klasických masáží se může stát také baňkování. Kdybychom pátrali po historii této techniky, našli bychom ji až ve staré Číně. Baňkování je založeno na přikládání skleněných nádobek na pokožku. Tyto baňky se nejdříve zahřejí a tak se v nich vytvoří podtlak, baňka se přiloží na tělo a kůži vtáhne dovnitř. V momentě, kdy baňka vtáhne pokožku, dochází k prokrvení a zčervenání kůže. Tato metoda není v žádném případě bolestivá. Během baňkování se pociťuje pouze lehké pnutí a táhnutí za kůži. Celá tato procedura trvá přibližně 20 minut. Po první aplikaci mohou na těle zůstat po baňkách modřiny, ty se však rychle ztratí. Baňky se nejčastěji přikládají okolo páteře, mohou se však použít také na podbřišek, lokty, kyčelní klouby, kolena, chodidla a kotníky.

Jaké účinky má baňkování

Během baňkování dochází k prohřátí a uvolnění organismu. Dále se zrychluje krevní oběh a tím dochází k rychlejšímu vylučování škodlivých látek z těla. Baňkování odstraňuje bolesti páteře a pohybového aparátu. Baňkování má dále pozitivní účinky na funkci vnitřních orgánů, odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, detoxikuje organismus, má pozitivní vliv na lymfatický systém. Tuto metodu můžete vyzkoušet při zažívacích potížích, při léčbě problémů s močovým měchýřem, při astmatu, zánětu průdušek a kašli. Vyzkoušet baňkování můžete také, když vás trápí otoky nohou. Tato metoda však není vhodná pro osoby s křečovými žílami, gangrénami, trombózami. Dále baňkování není vhodné pro osoby s otevřenými ránami a hnisavými infekcemi.

Relaxační koupele

To, že člověk během koupele cítí tak velký pocit uvolnění není nic divného. Vždyť jsme se ve vodě vyvíjeli devět měsíců. Relaxační moc koupelí je známá už od starověku. Pobyt ve vodě ovlivňuje naše dýchání, funkci žláz s vnitřní sekrecí a povzbuzuje látkovou výměnu. Koupele mají vliv na krevní oběh, upravuje se funkce centrálního, periferního a vegetativního nervstva. Teplá voda snižuje napětí svalů a přináší relaxaci celému organismu. Vyzkoušet můžete různé typy koupelí (rašelinová, bylinná a podobně)

Rašelinová koupel

Rašelinové koupele jsou vhodné při léčbě chronických revmatických chorob, artrózy, gynekologických onemocnění, hojení jizev. V různých salonech vám mohou nabídnout rašelinové i jiné koupele.

Bylinné koupele

Bylinná koupel je vhodná k prohřátí a uvolnění organismu. Relaxaci přináší borovice, levandule, maliník, přeslička nebo kopřiva. Na posílení imunity slouží mateřídouška, třezalka, přeslička, kopřiva či řepík. Klidný spánek přináší šalvěj, řebříček, mateřídouška a heřmánek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4602 (magazinzlin.cz#56)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat