Rekonstrukce bytů Zlín

Pořídili jste si starší byt a nyní ho chcete předělat podle svých představ? Anebo se Vám již nelíbí Váš současný byt, takže plánujete jeho rekonstrukci? Poradíme Vám, na co byste neměli zapomenout.

Když se rekonstruuje byt, ve kterém nikdo nežije a do kterého se teprve budete stěhovat, jde to snadno, protože zázemí máte ve svém původním bydlišti. Pokud však budete rekonstruovat byt, ve kterém momentálně bydlíte, pak budete muset nějakou dobu vydržet zvýšenou prašnost a hlučnost včetně dalších problémů s tím spojených, jako například nemožnost se vykoupat, jít na záchod anebo si něco uvařit – to podle toho, jaká místnost zrovna prochází rekonstrukcí. Proto je dobré oslovit své dobré sousedy, zda byste po dobu rekonstrukce nemohli občas využít jejich sociální zařízení. Každopádně i přes všechny útrapy s rekonstrukcí spojené bude nakonec výsledek určitě stát za to. Už se těšíte?

Rekonstrukce bytového jádra Zlín

Pokud bydlíte v panelovém domě, možná máte ještě původní umakartové bytové jádro. Pakliže se tohoto nevzhledného a nepraktického přežitku minulosti chcete zbavit, máte několik možností jak na to. Obvykle se využívá vyzdění lehkými tvárnicemi, díky čemuž bude jádro odhlučněné a konečně skončí nepříjemné chvíle, kdy byly zvuky z koupelny a WC slyšet po celém bytě.

Pokud potřebujete, aby byla nová konstrukce jádra lehká, dá se využít speciálně impregnovaný sádrokarton. Ten poznáte podle zelené barvy – po jeho upevnění se samozřejmě nanáší omítka a dále obvykle obkládačky nebo nátěr, takže se nemusíte obávat zelené barvy. Sádrokarton nabízí vysokou odolnost díky důmyslnému systému vrstvení a ukotvení na lehkých, ale pevných ocelových profilech, takže unese kachličky i police nebo zrcadlo – jejich umístění je však třeba naplánovat předem!

Poslední, nejlevnější a nejrychlejší variantou je využití speciální barvy nebo tapet na stávající bytové jádro, čímž se vylepší vizuální vzhled jádra, nikoliv však ostatní nešvary umakartu.

Nová kuchyně Zlín

Další místností, která se v případě rekonstrukce obvykle předělává kompletně od podlahy až po strop, bývá kuchyně. Zvažte, zda si nepořídit kuchyňskou linku nebo i ostatní kuchyňský nábytek na míru. Sice Vás vyjde dráže, ale díky řešení na míru dokážete prostor využít nejúčelněji, jak to jen jde.

Sádrokartonové konstrukce Zlín

Při rekonstrukci bytů se často využívá sádrokarton. Tento materiál je výhodné použít tam, kde potřebujete vytvořit lehké a přesto odolné prvky. Ze sádrokartonu je možné vytvářet stropní podhledy, vyrovnávat křivé stropy nebo stěny, budovat příčky, ale třeba i police, niky nebo celé šatny. Výborně se hodí při rekonstrukci podkroví, kde je obzvláště důležité dbát na nízkou hmotnost používaných materiálů.

Elektroinstalace Zlín

Při jakékoliv rekonstrukci nezapomínejte také na elektroinstalaci. Ta je v mnoha starších bytech ve velmi špatném stavu a může tak v lepším případě vyhazovat pojistky, v tom horším způsobit požár. Proto je novou elektroinstalaci vhodné zároveň i naddimenzovat, čímž se zabrání jejímu přetížení v případě použití velkého množství spotřebičů současně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4603 (magazinzlin.cz#72)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat