Profesní a osobní koučink Zlín

Dosažení úspěchu v životě, ale i práci je možné, pokud na tom sami usilovně pracujete. Ještě více se úspěch zintenzivní, pokud budete mít osobního kouče, jež vám ukáže tu správnou cestu.

Není nic neobvyklého na existenci takové pozice, jako je osobní a profesní kouč. Dnes doba pokročila v mnohém kupředu a tak se lidé ohlíží na to, jak co nejefektivněji využít své schopnosti pro budování kariéry, ale i osobních vztahů s lidmi. Osobní koučink má rozmanité uplatnění a pomocí něj tak získá klient nadhled a také přirozenou sebedůvěru, na které dále pracuje, buduje kariéru a prakticky celý život.

Koučování Zlín

Koučování je proces, podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v ním zvolené oblasti a způsob, jak si usnadnit život a dojít do cíle rychleji a jednodušší cestou. Základem koučování je víra, že každý má obrovské možnosti, které z různých důvodů plně nevyužívá nebo si je blokuje. Pro výkon profesionálního koučování je třeba rozsáhlé kvalifikace a dlouholeté praxe. Kouč není trenér ani poradce, ale hledá řešení společně s klientem. Koučování pomáhá výrazně zkvalitnit život koučovaných, včetně jejich profesionality a výkonnosti celých organizací.

Profesní a osobní koučink Zlín

Potřebujete pro sebe či pro Vaši společnost využít služby externího kouče? Rádi byste pro začátek měli několik tipů, čím se řídit, abyste dostali potřebnou kvalitu? V tomto případě se obraťte na paní Mgr. Renatu Valovou, která má pro Vás několik doporučení, co vše je dobré brát v potaz, abyste mohli být opravdu spokojeni. Paní Valovou můžete kontaktovat na telefonní čísle** +420 731 116 672** nebo prostřednictvím e-mailu renata.valova@seznam.cz, Adresa: Poláškova 191, Valašské Meziříčí, 75701

MOTTO:  “Každý člověk na Zemi má poklad, který na něj čeká. Každý je schopen dosáhnout všeho, co chce a co potřebuje.“  Paulo Coelho - AlchymistaProfesní a osobní koučink

Je práce osobního kouče důležitá?

Jsou lidé, kteří se domnívají, že po celý život se s osobním a profesním koučinkem nesetkali, ale stejně všechno fungovalo. Není nutné polemizovat a někomu přesvědčenému tvrzení vyvracet, ale otázkou je, jak vše fungovalo a zda, pokud by dotyčný měl možnost využít služeb osobního koučinku, nedostal by se ve své praxi dále, a to jak v profesním životě, tak osobních vztazích.

Změna přijde a budete překvapeni

Lidé jsou překvapení, jak je takové osobní koučinky změní. Nejde ani o to, že by museli vykonávat změny dle nucených činností, ale sami od sebe poznají, že něco dělají špatně a chtějí na tom pracovat. Osobní koučink je tu právě od toho, aby vás posunul dále. Neděláte nic, co nechcete a pokud nemáte o služby profesního a osobního kouče zájem, pak je prostě nemusíte využívat. Jenže v takovém případě se ani nikdy neposunete dále. Budete pořád tam, kde jste, vykonávat stereotypní práci a naučeně již každé ráno vstanete, odejdete do práce a tak dále. Osobní koučink vám může ukázat nové cesty, po kterých se vydat, jak se dostat tam, kde chcete opravdu být.

Nespokojenost jako hlavní důvod

To, co vás má k osobnímu a profesnímu koučinku přivést, je osobní nespokojenost a to s čímkoli. Je jedno, zda jste si uvědomili, že se chcete ve své profesi posunout dál a více již čekat nebudete, anebo chcete změnit své vztahy v rodině, případně začít podnikat. Je to jen na vás. Kdyby úspěšní lidé pořád dokola říkali, že nic nejde a dále se neposunuli, byl by svět bez těchto vůdců a známých osobností. Neexistovalo by takové množství vynálezů, třeba jako internet a počítače, vůbec obecně technologie a technika, kterou právě používáte. Vy máte být nespokojeni se svým životem a máte mít chuť na to to změnit a nejen si neustále stěžovat. V tom je hlavní rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi.

Profesní a osobní koučink Zlín

Úspěch versus neúspěch

A přesně v tom to je. Úspěšní lidé pochopili, že jakmile se nepohnou ze svého místa, pak se nic nestane. Uvědomili si sami, že jen a pouze oni sami jsou strůjci svého štěstí, úspěchu a případně neúspěchu. Pokud tak jsou nespokojeni, měli by s tím něco udělat. A oni to udělali. Obecně lidé jsou však zvyklí neustále něco kritizovat, hledět na jiné a tvrdit, že jim bylo ublíženo a kdyby nebyl ten a onen, pak by povýšení v práci bylo jejich, získali by lepší a více placenou práci, jen kdyby jim jiní nekřivdili a vybrali by dle zkušeností a vzdělání právě je. To je častý jev, který se v naší společnosti bohužel vyskytuje. Jenže je potřeba se na to podívat skutečně důkladně.

Proč si vás nevybrali na pracovním pohovoru?

Důvodem, proč jste právě vy nebyla na lepší pozici vybráni, ač máte lepší zkušenosti, více praxe, danému oboru dostatečně rozumíte a vše odpovídá i vašemu vzdělání, je to, že jste se tímto způsobem neprezentovali. Svět dospělých není jako mateřská škola, kde se kolem vás točí svět, ale musíte sami dokázat, že jste jedineční. Nikdo z vás se nebude ptát, zda jste skutečně tak dobří, jak máte uvedené v životopisu. Třeba se právě pro vás chtěli rozhodnout na základě těch všech umů, jenže dali přednost osobě, která se právě dost možně věnovala přípravě pomocí osobního koučinku. Zdá se to jako nemožné, že pouze profesní a osobní koučink může mít takový dopad na budoucí povolání, ale je to opravdu tak.

Co díky osobnímu koučinku získáte?

Osobní koučink je tu od toho, aby ve vás vzbudil to dobré, a vy jste uměli v pravou chvíli a ve správný čas ze sebe dostat přesně to, co je potřeba a se nutně hodí. Koučink není zázračná metoda na dosahování úspěchů, i když se tak často děje, ale spíše povzbuzení vašeho osobitého „já“, aby se na danou skutečnost podívali jinýma očima, jiným pohledem získalo tak zcela jiný ráz samotné zkušenosti. Je až neuvěřitelné, jak moc umí osobní koučink** změnit vnímání a myšlení** k tomu, aby člověk sám s sebou něco pořádného dělal a neohlížel se jen za nespravedlností. Díky osobnímu koučinku získáte potřebnou sebedůvěru ve vlastní schopnosti a všech vytyčených met v životě se vám bude dosahovat mnohem snáze, jakoby s lehkostí.

Profesní a osobní koučink Zlín

Jak pracuje osobní a profesní kouč?

Určitě znáte a uvědomujete si práci trenéra sportovních družstev nebo jednotlivých sportovců. Také je vám jistě známo, pakliže tuto oblast občas trochu sledujete, že sportovci po dosažení těch nejlepších výsledků se zlatou medailí na krku děkují především svým trenérům, díky kterým jsou tam, kde jsou. A je to opravdu tak. Trenér totiž vidí přesně to, co děláte a nastaví vám zrcadlo toho, co dělat a již přestat dělat, abyste se v životě posunuli tam, kam chcete. Osobní kouč je vaším trenérem, který vám pomáhá v životě a profesním růstu se dostat přesně tam, kde chcete být, kde můžete být a dostanete ze sebe maximum. Není nutné být nejlepším ve všech oblastech, ale spíše být osobou naprosto spokojenou a tam, kde chcete být. Ne každý chce být ředitelem zeměkoule, ale třeba je obklopený svojí početnou rodinou a mít útulný domov.

Práce osobního kouče

Osobní kouč je prakticky vaším partnerem v tom ohledu, že je tu pro vás, aby vás nasměroval na tu správnou cestu. Pokud mu důvěřujete, což je základem celého úspěchu a svěříte s problémy a touhami, pak je schopen osobní kouč, trenér přesně nastavit cestu za úspěchem. A zde je nutno zmínit, že ne každý chce a touží po ohromném bohatství a řízení celého světa. Pokud tak budete spolupracovat, pak dostanete vždy to, co chcete. Někdy se můžete k úspěchu dopracovat vlastní usilovnou prací, jenže někdy ta cesta může trvat až přehnaně dlouho. To by také nemělo být. Osobní kouč vás dovede v pravý čas, na pravé místo.

Osobní poradenství

Ztratili jste práci? Nejste v současném zaměstnání spokojení a hledáte nové pracovní místo? Nevíte, kde začít? Jak napsat životopis, kde hledat nabídky práce, jak se připravit na pohovory, na co se vás budou personalisté a manažeři ptát? Nebo se potřebujete poradit ohledně nájmu? Nevíte na koho se obrátit, kde hledat pomoc? Pokud se nacházíte v nějaké pro vás složité, či bezvýchodné situaci, či máte problém, se kterým si nevíte rady, můžeme se společně podívat na příčiny tohoto stavu a taktéž najít to nejvhodnější řešení pro vás. Paní Mgr. Renata Valová ví, jak na to a poradí Vám. Má pro Vás připraveno množství otázek, při kterých si postupně uvědomíte vlastní hodnotu. Někdy stačí jen málo, abychom se odrazili ode dna - někdo, kdo vyslechne náš příběh a nabídne radu.

Firemní koučink

Chcete zvýšit pracovní výkonnost, ujasnit si firemní vize, cíle, priority? Efektivně řídit projekty? Maximálně využít potenciálu členů pracovního týmu nebo si odpovědět na další otázky vedoucí k trvalé prosperitě a úspěchu? Potřebujete pohled z venku, novou vizi, kreativní řešení, změnu v personálním obsazení či změnu v podnikání? Máte nelehké období a potřebujete znovu zažehnout jiskru ve Vašich týmech, Vás či ve Vašem podniku? Využijte nabídku firemního koučinku.

Firemní koučink je efektivní způsob, jak vám a vaší organizaci umožnit nalézt účinná řešení problémů nebo situací, kterým čelíte, a jak vám pomoci zvýšit výkonnost firmy a zlepšit její výsledky. Je to přímočarý proces, při kterém se bez zbytečných časových prodlev, přímo za chodu organizace, rozvíjí ve vašem týmu kritické myšlení, organizační myšlení a dovednosti strategického plánování. Firemní koučink pomůže harmonizovat váš tým, který bude následovat firemní hodnoty, vize, poslání, cíle, strategie a akce. Najdete v něm oporu a profesionální vedení v jakémkoliv segmentu podnikání.

Profesní a osobní koučink Zlín

Koučink Zlín

Koučink je velmi účinná metoda, jak si utřídit myšlenky, přijít na nové možnosti, zorientovat se lépe v jednotlivých oblastech nebo tématech svého života. Je to proces zkoumání a sebeobjevování pomáhající budovat klientovo uvědomění a přijetí zodpovědnosti, kterého dosahuje prostřednictvím podpory a aktivní zpětné vazby. Proces koučinku pomáhá klientovi nejen přesně definovat jeho cíle, ale také i těchto cílů dosahovat rychleji a s větší efektivitou, než pokud by koučinku nevyužíval. Kouč pomáhá lidem lépe stanovit jejich cíle a následně takto stanovených cílů i dosahovat,podporuje své klienty, aby dosáhli výsledků rychleji a efektivněji, chce od svých klientů vždy o něco víc, než čeho by dosáhli bez jeho podpory, předkládá možnosti a nástroje, zajišťuje pomoc a strukturu pro získání větší efektivity. Posláním koučinku je definování konkrétního cíle a vytvoření struktury, podpory a optimálního motivačního prostředí za účelem dosažení tohoto vytčeného cíle. Koučink je možné využívat jak v pracovní, tak osobní sféře.

NLP Neurolingvistické programování Zlín

Neurolingvistické programování (NLP) je soubor vědomostí, znalostí a technik, které účinně ovlivňují myšlenkové procesy, chování, komunikaci a umožňují klientům plně rozvinout své schopnosti, potenciál a zvyšovat svoji výkonnost. V koučování se NLP zaměřuje na budoucnost a řešení a umožňuje efektivní profesní i osobní růst, přeorientování a trvalou změnu. Prostřednictvím koučinku s NLP technikami lze dosahovat velmi dobrých výsledků. Úspěšnost neurolingvistického programování spočívá v tom, že je založeno na způsobu, jakým funguje lidská mysl – tzv. návod pro mozek.

Název NLP odkazuje na dynamický modeling neurologického, jazykového a kognitivního programování.

Neuro odkazuje na myšlenku, že lidské chování je založeno na neurologických procesech cítění, vidění, slyšení, čichu a chuti. Všichni vnímáme životní prostředí pomocí pěti smyslů, které filtrují příchozí informace podle našich předchozích zkušeností a myšlenkových vzorců, tj. přiřazujeme jednotlivým informacím význam na základě naší osobní historie (co jsme viděli, zažili apod.).

Lingvistické neboli jazykové odkazuje na lidskou schopnost komunikovat sami se sebou a ostatními prostřednictvím verbálního i neverbálního jazyka. Jazyk umožňuje strukturovat jak myšlenky, tak i zkušenosti.

Programování pak odkazuje na procesy, spojené s myšlením, učením a cítěním. Programování umožňuje vědomě vytvářet nové vzorce, potřebné k dosahování našich cílů.

NLP přináší lepší sebepoznání, uvědomění si, kdo jsem a kam patřím, nový pohled na situaci, zvýšení vlastní vnímavosti, rozvoj kreativity, možnost inspirovat se od druhých, uvědomění si toho, jaké životní hodnoty jsou pro mě důležité, netradiční nápady, zajímavá řešení v profesním či obchodním zaměření, získání životní odvahy a radosti ze života, dále víru ve své schopnosti a dovednosti či jiný přístup k řešení různých komunikačních situací.

Kurzy a semináře

Kromě individuální práce s klienty paní Mgr. Renata Valová pořádá i kurzy a semináře na různá témata. Kurzy a semináře rozvíjejí potřebné znalosti a dovednosti každého z nás či klíčových lidských zdrojů v každé organizaci. Kurzy a semináře probíhají ve skupinách a jejich smyslem a cílem je stávat se harmonickým, realistickým a přítomným ve svém životě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4607 (magazinzlin.cz#76)


Přidat komentář