Běhací pásy Zlín

Chcete začít pravidelně běhat, jenže bydlíte ve městě, kde Vás otravuje smog a rušná doprava? Nebo již běháte a je Vám líto, když musíte vynechat trénink kvůli nepřízni počasí? Trénujte v pohodlí domova – pořiďte si běžecký pás!

Nabídka sportovního náčiní je dnes velice široká – na trhu najdete množství běžeckých pásů s různou výbavou, vlastnostmi a funkcemi, různých velikostí a také v různých hladinách cenových úrovní, takže vybrat si není snadné.

Jaké výhody přináší běhání na běžeckém pásu? A podle čeho se orientovat při výběru běžeckého pásu?

Běžecký pás Vás dostane do kondice

Když si projdete nabídku běžeckých pásů, zjistíte, že na výběr máte mnoho různých modelů. Rozhodně byste se ale neměli orientovat jen podle ceny, protože nejlevnější výrobek obvykle nabízí nízkou kvalitu, krátkou životnost a málo funkcí.

Který běžecký pás bude nejlépe vyhovovat Vaším potřebám a požadavkům? Podívejme se spolu na nejdůležitější kritéria pro výběr ideálního běžeckého pásu:

Pro pohodlný běh volte stroj s dostatečnou šířkou pásu

Běžecké pásy jsou k mání v různých velikostech. Pásy určené pro domácí použití jsou obvykle menší a lehčí, aby doma nezabíraly moc místa a dalo se s nimi snáze manipulovat, či je případně skládat a schovat třeba pod postel nebo do skříně. Přesto nezapomeňte, že pro pohodlné běhání se hodí spíše větší stroje – šířka plochy pásu by neměla být užší než čtyřicet centimetrů. Užší pásy se hodí jen pro trénink rychlé chůze.

Nastavení sklonu běžecké plochy dovolí zefektivnit trénink

Moderní běžecké pásy přinášejí velké plus v podobě nastavení sklonu pásu, čímž se trénink přiblíží běhu v terénu. Sklon lze nastavovat mechanicky, ale výhodnější je model s elektronickým nastavováním, protože funguje rychleji a sklon můžete měnit během tréninku bez nutnosti jeho přerušování.

Běh v rovině a běh do kopce či z kopce vždy zatěžuje trochu jiné svaly – proto je možnost nastavení sklonu tolik výhodná. Váš trénink může být pokaždé jiný a pokaždé jinak zaměřený. Sklon lze nastavit plynule mezi 0 až 20 stupni a u některých strojů ještě více.

Kvalitní odpružení šetří klouby

Při běhu na tvrdém povrchu klouby trpí nárazy. Při běhání venku se proto doporučuje běhat po trávě či pěšinách a co nejméně po asfaltu nebo betonu. Při tréninku na běžeckém pásu se ale o své klouby obávat nemusíte. Běžecké pásy jsou pružné a nejkvalitnější stroje nárazy zcela utlumí.

Vyspělý běžecký pás umožňuje sledovat parametry a efektivitu tréninku

Při běhání na běžeckém pásu vidíte na stojanu před sebou počítač neboli computer s displejem a tlačítky. Čím vyspělejší computer, tím větší možnosti přináší při nastavování, monitorování, vyhodnocování a porovnávání tréninku. Tato funkce činí z obyčejného monotónního pohybu velice efektivní a zároveň zábavný trénink. Můžete sledovat srdeční tep, spotřebu kalorií, uběhnuté kilometry, profil trati a některé computery dokáží přizpůsobovat rychlost běhu hodnotám momentálního srdečního tepu, anebo Vám umožní on-line připojení a závodění s jinými běžci na pásu, kteří mohou být kdekoliv na světě!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4608 (magazinzlin.cz#55)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat