Svatební koordinátor Zlín

Svatební koordinátorka je poměrně nová pozice, nová služba, která je stále více vyhledávána. Zařídit svatbu do detailů tak, aby vše klaplo perfektně, není jednoduché, ale svatební koordinátorka udělá vše podstatné.

Připravit dokonalou svatbu není jen tak jednoduché. Protože obvykle se chystá velká svatba tam, kde ještě žádná nebyla, tedy že pro oba snoubence je to poprvé, pak je celkem běžné, že se může něco pokazit, zapomenout na něco důležitého, což pak může dosti lidem zkazit nejen náladu, ale i celý slavnostní den. Pak se jen stěží bude tvrdit, že přece o tak nic moc nejde, ale pokud to tak dotyčná osoba cítí, pak to jen stěží vyvrátíte. Proto je nejlepší starosti svatby nechávat na někom jiném.

Svatební koordinátorka

Od toho, aby vše proběhlo dle plánovaného scénáře a svatba tak dokonalou skutečně byla, je tu vždy profesionál, v tomto případě svatební koordinátorka. Ta má za úkol hlídat vše, aby bylo na správném místě, aby se nic nezadrhlo a pokud přece jen problém nastane, ta ho musí vyřešit. To je úkolem právě svatební koordinátorky, což je snad až na malé výjimky žena, protože obvykle svatbu zařizuje jen a výhradně žena, nevěsta a tak i lépe komunikuje v této oblasti se ženou, nikoliv s mužem, který i tak může dobře rozumět. Pro ženy je obecně svatba skvělým momentem, jak se „vyřádit“ a většinou si svatbu všechny ženy náramně užívají, ať se jedná o nevěsty, či jiné ženy na svatbě.

Co je prací svatební koordinátorky

Někteří lidé mají za to, že svatební koordinátorka je prakticky zmatečné povolání, protože každou svatbu si přece nevěsta ráda zařídí sama. Ono to také tak zprvu vypadá, že je velice snadné a jednoduché, ale jakmile se začnou plány stávat skutečností, najednou se vyrojí řada problémů, které je nutno řešit. Kolikrát ale je náhradní řešení zdlouhavou a složitou cestou, která nemá konce a najednou je plánování svatby spíše hororem, než milou povinností. A to je právě prací svatební koordinátorky, která nedopustí, aby k něčemu podobnému došlo a do detailů má zařízené jak to, co je potřeba, ale i mnoho náhradních řešení. Svatební koordinátorka se totiž v oblasti svateb pohybuje a zná úskalí, které může nastat, stejně tak má v zásobě mnohá jiná řešení nastalé situace, takže pohotově zasáhne, pokud už se zdá, že je situace neřešitelná.

Proč tedy mít svatební koordinátorku?

Protože potřebujete a chcete, aby vaše svatba byla dokonalá. Záleží vám na tom, aby vše klaplo podle představ, a nechcete si dělat zbytečné starosti. Od toho je právě svatební koordinátorka, která vás vyvaruje určitých úskalí, zařídí, vše potřebné, pokud se něco pokazí a tak dále. Svatební koordinátorku mějte v tom případě, pokud chcete mít opravdu skvělou svatbu, kterou si chcete užít a chcete, aby byla nádherná a také se tak na ni vzpomínalo. Svatební koordinátorka vám vše potřebné naplánuje a zařídí. Také se stará o celý chod svatby, a protože je přece jen placenou službou, nemusíte mít obavy, že se někoho dotknete, pokud mu nařídíte, aby na svatbě něco zařídil. Sice bývá zvykem, že se o vše potřebné starají družičky s mládenci, nebo svědkové (jak kde je zvykem), ale přece jen jsou to hosté a vy jako nevěsta, snoubenci chcete, aby se vaši nejbližší také dobře bavili a neúčinkovali jen jako nějaká služba.

Cena svatební koordinátorky

Často se spekuluje o to, že je role svatební koordinátorky zbytečná a přehnaná, protože je to přece jen placená funkce a ta také není nejlevnější. Je to tedy v dnešní době jiné, než tomu bylo ještě před pár lety, kdy se za službu svatební koordinátorky platilo skutečně draho, ale i v dnešní době to není úplně to nejlevnější, co by se dalo sehnat. Cena se pohybuje v závislosti na druhu svatby, obvykle se však cena pohybuje od šesti do deseti tisíc korun, čistě jen za služby svatební koordinátorky. To je sice řádná částka, ale je v tom již i zajištění svatebního obřadu, místa hostiny a dalšího. Protože** svatební agentury**, které zaměstnávají svatební koordinátorky, mají portfolio míst, kde se svatba obvykle koná plus také místa svatební hostiny, či další potřebné služby a úzce spolupracují, pak obvykle mají i slevu, či zcela jiný ceník, než jednotlivci. A to znamená, že vy za celou svatbu prakticky bez svatební koordinátorky zaplatíte stejnou, nebo i vyšší cenu, než se svatební koordinátorkou, ale při její přítomnosti může ta cena být paradoxně i nižší, a navíc v tom máte tu službu svatební koordinace. A to je rozhodně velice povzbudivá zpráva.

Když se něco nepodaří

Tak trochu bohužel klasický scénář svatební hostiny, či celého svatebního dne je ten, že někdo nedorazí na čas určený, je potřeba zjistit situaci, ale protože všechno zařizovala nevěsta, takže se všichni také obrací na ni. Ta místo toho, aby se věnovala výhradně úpravy zevnějšku sebe samého, pak zjišťuje danou situaci a co se tedy děje, dělá si starosti, jak tedy sjednat nápravu a tak dále. Svatební den si zkrátka neužije tak, jak by správná nevěsta měla, ale musí se věnovat ještě mnoha dalším činnostem. To kolikrát zcela může pokazit náladu.

Když se něco nepodaří a po ruce je svatební koordinátorka

Jenže pokud je přítomna svatební koordinátorka, pak vše směřuje na ni. Je to právě ona, která se věnuje hladkému průběhu svatby, která by tak měla probíhat dle plánů a zcela hladce, příjemně. Často ani snoubenci nemusí postřehnout, že se něco nepodařilo, protože všechno to, co má následovat a má být, pak směřuje na „hlavu“ svatební koordinátorky a ta v případě nepřízně zasáhne. Najednou se tak bohužel stalo, že třeba fotograf nedorazil na místo určení včas, nebo vůbec, takže svatební koordinátorka měla již předem přichystané náhradní řešení a tak také zareagovala. Pokud třeba fotograf nedorazil vůbec, měla v záloze jiného svatebního fotografa, který na poslední chvíli se dostavil a vše tak proběhlo v rámci potřeb a bez meškání.

Jako nejlepší kamarádka „po ruce“

To by se samozřejmě stávat nemělo, ale zas na druhou stranu, pokud už se tak stane, pak je jistě dobré, že má kdo tuto nebývalou a nepříjemnou záležitost vyřešit. Svatební koordinátorka je tak i trochu vaši nejlepší kamarádkou v době příprav a konání svatby, která na celý hladký průběh dohlíží a kontroluje, zda vše je takové, jaké jste si vysnila. Přece jen očekáváte, že vaše první svatba bude i poslední a tak je nutno ji chtít a mít po všech stránkách naprosto dokonalou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4613 (magazinzlin.cz#77)


Přidat komentář