Plastika prsou Zlín

Máte pocit, že Vaše poprsí nevypadá tak, jak by mělo? Chcete mít větší prsa, anebo byste ráda prsa naopak menší a pevnější? Prsa lze zvětšovat či zmenšovat a tvarovat různými způsoby. Pojďme si je představit.

Většinou se domníváme, že ordinace plastických chirurgů plní ženy, které požadují jediné a to mít větší prsa alespoň o několik velikostí. Samozřejmě i tyto případy nejsou nijak výjimečné. Avšak kromě zvětšení lze prsa nechat také vytvarovat anebo i zmenšit.

Zvětšení prsou pomocí implantátů

Zvětšovat ženská prsa lze různými způsoby. Nejznámější variantou jsou silikonové implantáty. Tvar a složení implantátů se během let různě měnil, neboť vývoj v této oblasti jde rychle kupředu. V současnosti patří mezi nejpoužívanější implantáty silikony okrouhlého tvaru a stále více se uplatňují také anatomické implantáty ve tvaru podobném kapce, které mají výhodu přirozenějšího vzhledu.

Zmenšení prsou s modelací

Ne každá žena, která navštíví ordinaci plastické chirurgie, však touží po zvětšení prsou. Jsou i ženy, které jsou na tom přesně naopak a požadují své poprsí zmenšit. Nejčastěji jde o případy, kdy jsou prsa neúměrně velká vzhledem k postavě pacientky, anebo je jedno z prsou výrazně větší než to druhé.

Modelace poklesu poprsí

Ženy s velkými prsy, ženy po kojení anebo ženy, které trápí či trápila obezita, mívají často výrazněji pokleslé poprsí. V takovém případě je možné pomocí modelace prsa zpevnit, vymodelovat do estetičtějšího tvaru a v případě potřeby také zvětšit anebo naopak zmenšit.

Zvětšení prsou pomocí vlastního tělesného tuku

Ke zvětšení prsou není nutno používat jen silikonové implantáty. Zvětšit poprsí lze i díky použití vlastního tělesného tuku, který se odsaje z problematických tělesných partií pacientky a následně aplikuje do oblasti poprsí. Výhodou tohoto zákroku je tak kromě zvětšení prsou i úbytek tuku v problematických partiích, například na bocích, stehnech nebo zadečku. A tam, kde bude tuk i nadále přebývat, lze dokončit jeho odsátí pomocí liposukce, takže efekt vylepšené siluety bude dokonalý.

Tento zákrok má však určitá omezení – hodí se spíše pro mladší pacientky s plnějším dekoltem, neboť zákrok dokáže prsa zvětšit maximálně o jednu velikost. Důležité také je, aby měla pacientka dostatek tukové tkáně vhodné k odsátí a následné aplikaci do poprsí. Výsledek zákroku je po určité době, většinou po několika měsících, trvalý.

Stejný typ zákroku lze využít i pro** zvětšení pozadí**.

Zmenšení prsou u mužů (gynekomastie)

Ne jen ženy občas trápí velikost, tvar a vzhled jejich poprsí. Také muži mohou být nespokojeni se svou hrudí. Na vině může být obezita ale i gynekomastie, při níž se vlivem hormonů v oblasti bradavek nahromadí větší množství tukové tkáně, takže prsa pak připomínají hruď mladé dívky. Podle typu a rozsahu estetické vady je možné problém řešit pouze liposukcí (odsátím nadbytečného tuku), případně i odstraněním nadbytečné žlázové či kožní tkáně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id4619 (magazinzlin.cz#49)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat